Naše stanovisko k ubytovnám

Výbor místní organizace KDU-ČSL v Ostrově na svém jednání dne 19. srpna 2013 projednal aktuální situaci ohledně ubytoven v Ostrově včetně prohlášení starosty města k této problematice a dospěl k následujícímu stanovisku.

Výbor MO KDU-ČSL v Ostrově doporučuje vedení města Ostrova, aby se stejně jako Cheb připojilo k výzvě Duchcova, Šluknova, Varnsdorfu a Lahošti přijaté na společné schůzce těchto měst v Duchcově.

Podrobnosti naleznete ZDE.

Cílem této výzvy je domoci řešení stupňujících se bezpečnostních problémů na celostátní úrovni prostřednictvím společného postupu většího počtu měst a obcí. Je evidentní, že situace v Ostrově začíná být velice vážná a obáváme se, že je otázkou času, kdy se nespokojenost obyvatel města stane záminkou občanské nepokoje nebo dokonce extrémistické akce.

Vítáme všechny kroky vedoucí k dosažení pořádku a uklidnění situace, ale je zřejmé, že kromě represe bude do budoucna nutné uskutečnit řadu systémových kroků, které povedou ke skutečnému začlenění těchto obyvatel do společnosti. Vzhledem k závažnosti tohoto problému a citlivosti jeho řešení se domníváme, že by bylo vhodné svolat pracovní jednání zastupitelstva města.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>