Skatepark

Projekt skateparku není v Ostrově žádnou novinkou. Kam moje paměť padá ležel pod pomyslnou čarou. Mezi vyšší priority se nedostal z nejrůznějších důvodů. Argumenty se pohybovaly od obav kdo bude odpovídat za provoz a případné úrazy až po prostý nedostatek peněz.

K zásadnímu obratu došlo až v minulém roce, kdy skutečně došlo k úrazu na improvizovaném skateparku na parkovišti u koupališti. Úraz se ale paradoxně nestal sportující mládeži, ale občanovi, který tudy procházel v nočních hodinách. Krátce po této události byl tento skatepark zrušen a překážky uloženy na bezpečném místě… Pochopitelně se strhla lavina nespokojenosti mládeže, která tento areál využívala.

V tuto chvíli jsem se nabídl jako zprostředkovatel jednání s vedením města. Schůzka se uskutečnila dne 9. srpna 2012 na městském úřadě  a zúčastnilo se jí asi dvanáct skejťáků a za město se mj. dostavili starosta Bc Pavel Čekan a místostarosta Milan Matějka. Jednání bylo velice konstruktivní a pozitivní.

Další vývoj projektu je možné sledovat na facebookových stránkách, které jsem pro tento projekt založil. Od zmíněné schůzky na městském úřadě brzy uplynou dva roky. Zdá se to být dlouhá doba, ale vzhledem k tomu, jak dlouho byl tento projekt „pod čarou“ to šlo nakonec docela rychle.

Za všechny ostrovské skejťáky děkuji všem, kdo se o vznik ostrovského skateparku jakkoliv zasloužili.

 

Skatepark Ostrov    Skatepark Ostrov    Skatepark Ostrov

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>