Náš tým

Kandidáti pod hlavičkou KDU-ČSL jsou vzdělaní, zkušení a pracovití lidé z nejrůznějších oborů.

Ing. Marek Poledníček

polednicek_jJsem ostrovský rodák (1966) a patriot. Jsem ženatý a mám dvě děti. Členem ostrovského zastupitelstva jsem již 16 let a díky tomu mohu nabídnout nejen paměť – znalost ostrovské problematiky, ale zejména rozsáhlé zkušenosti. V uplynulých letech jsem byl také 4 roky členem rady. Mám za sebou práci v různých komisích, přičemž nejvíce nápadů jsem uskutečnil prostřednictvím tzv. propagační komise. Od roku 1995 jsem ředitelem Domu kultury a aktivně jsem se také podílel na vzniku místního televizního studia kabelové televize.  V rámci svého působení v komunální politice podporuji, Oblastní charitu Ostrov, Mateřské centrum a další projekty tohoto typu.  

Pokud budu zvolen, zasadím se o rozšíření kapacity zařízení pro seniory a zlepšení nabízených služeb.  Budu maximálně podporovat dokončení klubu Točna, stavbu skate parku a podporu alternativních kulturních a sportovních aktivit.

Ing. Vladimír Toman

toman_jV Ostrově žijeme spokojeně s manželkou již 25let, stal se rodným městem našich dětí (3 dcery). Moje koníčky jsou práce, pěší turistika, fotografování. Budou-li v Ostrově mladé rodiny s dětmi, budu se zde cítit dobře já a věřím, že i většina obyvatel.

Město, ve kterém dlouhodobě nepřibývají obyvatelé, se nesmí plošně rozvíjet na úkor okolní přírody. Rezervy pro další zástavbu se musí hledat uvnitř města s cílem sjednotit starou a novou část do jednoho celku. Je třeba investovat do lidí (kultura, školy, hromadná doprava, sociální služby, památky), ne do dalších silnic a parkovišť.

Ing. Ivo Čechman

cechmani_jDo Ostrova jsem se přistěhoval již v útlém dětství s rodiči z jižní Moravy. Bylo to v 60. letech, takže jsem v Ostrově prožil šeď totality, vstup armád Varšavské smlouvy a následnou normalizaci, za níž jsem se postupně vyučil zedníkem, odmaturoval na stavební průmyslové škole, promoval na stavební fakultě a absolvoval povinnou vojenskou základní službu. Pak jsem zahájil profesionální praxi v projektování, kterému se věnuji dodnes.

Nebyl, ani mi není lhostejný vývoj naší společnosti. Vybudovat skutečnou demokracii nelze „na papíře“. Cestu vidím ve změně myšlení a hodnotového žebříčku, ve kterém nabývá na větší důležitosti poctivost, odpovědnost, spravedlivost, soucit a skromnost. Všímejme si lidí kolem sebe, nebuďme lhostejní k cizím bolestem. Přispívejme každý svým dílem nejen k prosperitě, ale ve stejné míře i ke kultivaci společenského prostředí.

Ivan Hlaváček

hlavacek_jJsem v Ostrově od narození a vždy jsem vnímal Ostrov jako výjmečné místo k životu. Ostrov je zváštní, vznikl možná z rozhodnutí totality a pod vlivem utopie, ale dnes je určitě příjemným místem k bydlením pro mne a moji rodinu.  Pro mnoho lidí a i pro mé rodiče, byl Ostrov takovým místem nových začátků.  Letošní volby mohou být také začátkem a já mám nové začátky rád.

Uvědomuji si, že skoro každý z nás korupci kritizuje, ale v duchu hodnot „pouhé“ konzumní společnosti, jí mnozí podléhají a následně ji pokládají za přirozenou. Jsem přesvědčen  o tom, že pokud my občané, příliš snadno příjímáme  postmoderní pohled na svět a relativizujeme si rozdíly mezi dobrem a zlem, vystavujeme tak naše město riziku, že bude plné rozbitých rodin a závislých lidí, potřebujících nákladnou péči a po čase i možná nákladnou ostrahu. Vážím si svobodné společnosti v níž má možnost fungovat dobro i zlo, ale věřím, že naší odpovědností je zlo definovat a zároveň mu odporovat.

Walburga Mlkešová

mikesova_jCelý život se věnuji kultuře, mám ráda divadlo, koncerty, filmy výstavy a památky. Vážím si přátelství, úpřimnosti a poctivé práce  lidí. Moc bych si přála, aby občané více  využívali nabídek  pořadů Domu kultury, Městské knihovny, ZUŠ, MDDM a dalších institucí.

Po otevření nové městské knihovny v Paláci princů v roce 2011 se zasadím o to, aby byla  řešena městská doprava (sleva pro důchodce a děti) a s ohledem na otevírací dobu městské knihovny a aby byly naplánovány  častější jízdy směrem na Staré město a zpět.

Ing. Josef Macke

macke_jAktivně se zajímám o historii  20. století a to především o historii související s mým regionem a Ostrovem. Jako předseda Military clubu Foreststorm jsem inicioval výstavy zaměřené na Ostrov v 2. světové válce. Od roku 2007 jsem spoluzakladatelem a zároveň místopředsedou o.s. Klub 1938 – Četnická stanice Habersbirk. Aktivní člen Spolku přátel města Ostrov, skautský vedoucí.

Nehledím však jen do historie. Ostrov vidím jako město budoucnosti, město pro život. Mým cílem je aktivně se podílet na utváření budoucnosti našeho města tak, aby se Ostrov stal městem, kde bude se dobře žít všem generacím.

Pomůžeme řídit a spravovat Ostrov jako město, na které se může jeho občan spolehnout po celý život.